Blog

Az egykoron ragyogó fehér, de mára már elszürkült vagy besárgult függönyök a legszebben berendezett helyiségre is rányomhatják a bélyegüket. Függönyök esetén azonban nem érdemes a hipóhoz vagy egyéb klórtartalmú vegyszerekhez fordulni, mert sárgíthatják az anyagot. Jobban jársz, ha hagyományos háztartási praktikákat vetsz be a foltok ellen.
Lássuk, milyen függöny fehérítési tippek vannak.

Minden háztartásban előfordulnak kisebb-nagyobb balesetek, ez alól a függönyök sem kivételek. Könnyen szakadhatnak, bomolhatnak, a behúzó varrásáról nem is beszélve.
A függöny javítása házilag nem is olyan egyszerű dolog. Viszont mivel a függönyvásárlás nem olcsó mulatság, ezért érdemes a már meglévők javításába időt és energiát fektetni, ha még menthetők. Sajnos ugyanis nem lehet mindent megjavítani. Egy nagy szakadást, ami látható helyen van, nem igazán érdemes elkezdeni foltozgatni, mert nem lesz szép. Ilyenkor irány a függöny áruház vagy bolt, és mehet a csere.
Viszont ha alul megbomlik a szegés, mert beleakadt valamibe, akkor még ne szaladj a méteráru boltba, mert még simán menthető a dolog!

Megvannak az új függönyök, már csak fel kéne tenni őket? A függöny csipeszelés nem egy kímélő feladat. Eleve fel kell állnod valamire, hogy elérd a karnist, majd nyújtózkodnod kell a csipeszekért…. nem egy leányálom.
Ha nem akarsz órákig a plafon felé nézni, miközben beáll a nyakad és kicsavarodnak a karjaid, akkor olvasd el és alkalmazd az alábbi tippeket.

A függönykarnis kiválasztása sok tényezőtől függ. Mivel ma már számtalan féle függöny és karnis vásárolható, vegyük át, hogy hogyan válassz függönykarnist!

Amennyiben már kiválasztottad a megvásárolni függönyt függönyöket és a karnist, még hátravan egy fontos lépés: a függöny kikötők és behúzók kiválasztása.